Adres

Antakya OSB Müdürlük Çakallı Mahallesi̇ Antakya OSB 10. Cadde No:1 Belen / Hatay

Telefon

(0326) 451 24 44 / 451 22 44

AOSB SABİT HAT DÂHİLİ REHBER
1. Çevre birimi: 103
2. İmar birimi: 105
3. Elektrik birimi: 106
4. Muhasebe birimi: 108
5. Sekreterlik: 100

E-Posta

bilgi@antakyaosb.org.tr

29 Nisan 2014 tarihinde Mustafa Kemal Üniversitesinde “özel Sektörün öğrencilerde Aradığı Beklentiler ve Nitelikler” Konulu Sohbet Toplantısında İş Adamları, Yöneticiler ve Öğrenciler Buluştu.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğrencilerinin sahip oldukları teorik bilgileri pratik bilgilerle pekiştirmek ve öğrencileri özel sektörün şartlarına hazırlamak amacıyla “özel Sektörün İ.İ.B.F Mezunu öğrencilerde Aradığı Nitelikler ve Beklentiler” konulu panel düzenlendi.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi nin düzenlediği ve moderatörlüğünü Prof. Dr. Mehmet özbirecikli nin yaptığı panele Mali Müşavir Abdullah Korkmaz, Yeminli Mali Müşavir Nevzat Barak, İş Adamı Aykut özbuğday ve Antakya Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Tahsin Kabaali katıldı. Konuşmacılar kendi hayat hikâyelerinden kesitler sundukları ve zaman zaman esprileriyle öğrencileri motive ettikleri programda çalışmanın önemine dikkat çektiler.

 

Konuklar, öğrencilerin dikkatli gözlerle kendilerini takip ettikleri programda, tecrübelerinden hareketle öğrencilere neler yapmaları gerektiği konularında tavsiyelerde bulundular. Bütün konuşmacıların hem fikir olduğu ortak nokta ise, öğrencilerin okul sıralarında vakitlerini okuyarak ve araştırarak geçirmeleri gerektiği konusuydu.

 

Soru cevaplarla devam eden program, öğrencilere verdikleri katkılardan ötürü konuklara yapılan çiçek takdimiyle sona erdi.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir