Adres

Antakya OSB Müdürlük Çakallı Mahallesi̇ Antakya OSB 10. Cadde No:1 Belen / Hatay

Telefon

(0326) 451 24 44 / 451 22 44

AOSB SABİT HAT DÂHİLİ REHBER
1. Çevre birimi: 103
2. İmar birimi: 105
3. Elektrik birimi: 106
4. Muhasebe birimi: 108
5. Sekreterlik: 100

E-Posta

bilgi@antakyaosb.org.tr

Organize Sanayi Bölgeleri üst Kuruluşunun (OSBÜK) XII. Genel Kurul Toplantısı; Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sn. Fikri IŞIK ve çok sayıda Milletvekili, üst düzey bürokrat, çok sayıda OSB başkanı ve sanayicinin iştirakiyle, 24.06.2014 tarihinde Ankara Meyra Palace Otel de yapıldı.

Genel Kurul da Divan Başkanlığına Eskişehir Sanayi Odası OSB Başkanı Sn. Savaş M. ÖZAYDEMİR, Başkanvekilliğine Antakya OSB Başkanı Sn. Tahsin KABAALİ ve katip üyeliğe Gaziantep OSB temsilcisi Sn. Cevdet AKINAL oy birliğiyle seçildi.

Başkan NAKIBOĞLU “1961 yılında Bursa dan başlayarak Anadolu ya dalga dalga yayılan OSB’ler; bir zamanlar iğneden ipliğe her şeyin ithal edildiği tüketen Türkiye nin, üreten Türkiye olması hayalini bu gün gerçekleştirerek elhamdülillah ülkemiz ekonomisi en büyük 20 ülke arasına yükseltmiştir. 21. Yüzyıla Türk damgasını vuracak Büyük Türkiye hayalimizin gerçekleşmesini amaçlayan 2023 ekonomik hedeflerinin gerçekleştirilmesinde de en önemli rolü yine OSB’ler üstlenecektir.  Bu hedeflere OSB’ler olarak var gücümüzle koşmaya devam ediyoruz. OSBÜK ve OSB yöneticileri olarak bu görevlerin farkındayız ve el birliği ile bu yolda çalışacağız. Biz OSBÜK olarak OSB lerimizin her zaman yanlarında olmaya, onların sorunlarını paylaşmaya ve çözümü yönünde azami çabayı göstermeye devam edeceğiz.

Bütün OSB’leri OSBÜK çatısı altında güç birliğine davet ediyor, bu hedeflerimiz doğrultusunda, bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da hep yanımızda görmek istiyoruz. OSBÜK ün faaliyetleri, OSB’lerin sorun ve çözüm önerilerini dile getirerek Genel Kurula teşrif eden davetlilere katılımlarından dolayı teşekkür ederek konuşmasını tamamladı.

Programın onur konuğu, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sn. Fikri IŞIK konuşmasında “..Türkiye’nin organize sanayi bölgeleri açısından dünyaya örnek bir model sunduğunu ve bu modele dünyanın gıpta ile baktığını söyledi. “Artık dünya rekabet ve kalite ekseninde dönüyor. Bizim de yapmamız gereken rekabetçi bir reel sektör oluşturmak” diye konuştu.

Küresel krizin, bir ülkenin sadece finans ve hizmet sektörü ile sürdürülebilir büyüme ve kalkınma şansının olmadığını gösterdiğini belirten Işık, bu yüzden reel sektöre ağırlık verilmesi gerektiğini dile getirdi. Işık, reel sektörün rekabetçi ve yenilikçi bir yapıya dönüştürülmesinin önemine işaret etti.

Bu başarıda OSB’lerde faaliyet gösteren reel sektör temsilcilerinin payının önemine dikkati çeken Işık, “Bütün bunlarla yetinmiyoruz. Türkiye’nin 500 milyar dolarlık ihracat hedefi var. Bu hedefe ulaşmamız için yapmamız gereken şey daha nitelikli üretim yapmaktır” dedi.

Üretim ve sanayide 3 temel önceliklerinin bulunduğunu dile getiren Işık, bunlardan bir tanesinin yerli üretim, ikincisinin teknolojik üretim, üçüncüsünün de temiz üretim olduğunu kaydetti.

Temiz üretimin de öncelikleri arasında bulunduğunun altını çizen Işık, sanayicinin ne kadar temiz üretim yaparsa o kadar iyi rekabet avantajı elde edeceğini bildiğini söyledi. Bunun da en güzel yapıldığı yerlerin OSB’ler olduğunu anlatan Işık, üretimin tamamen OSB’lere kaymasını desteklediklerini belirtti.

OSBÜK Başkanı NAKIBOĞLU tarafından Sn. Bakana Genel Kurul anısına plaket takdim edildi.

Toplantı konuşmalardan sonra gündem maddeleri ve teklifleri sırasıyla görüşüldü oylamalar yapıldı. Yapılan gündem madde teklifleri oy birliği ile kabul edilerek genel kurul toplantısı OSB’lerin sorunları konulu serbest kürsüden sonra tamamlanmış oldu.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir