Adres

Antakya OSB Müdürlük Çakallı Mahallesi̇ Antakya OSB 10. Cadde No:1 Belen / Hatay

Telefon

(0326) 451 24 44 / 451 22 44

AOSB SABİT HAT DÂHİLİ REHBER
1. Çevre birimi: 103
2. İmar birimi: 105
3. Elektrik birimi: 106
4. Muhasebe birimi: 108
5. Sekreterlik: 100

E-Posta

bilgi@antakyaosb.org.tr

OSBüK tarafından 01-04 Mayıs tarihleri arasında Adana ve Gaziantep illerinde teknik gezi düzenlendi.

01-04 Mayıs 2014 tarihleri arasında Adana ve Gaziantep illerinde Organize Sanayi Bölgeleri üst Kuruluşu (OSBüK) tarafından teknik gezi düzenlenmiştir. Teknik geziye OSBüK Yönetim Kurulu Başkanı Cahit NAKIBOĞLU ve Yönetim Kurulu nun yanı sıra TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Gaziantep Milletvekili İbrahim Halil MAZICIOĞLU ve beraberinde komisyon üyesi 15 milletvekili ile Adana ve Gaziantep protokolü katılmışlardır.

 

OSB lere lisanssız enerji üretim izni verilmeli

Antakya Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Tahsin KABAALİ, Organize Sanayi Bölgeleri üst Kuruluşu (OSBüK) tarafından Adana OSB de teknik gezi kapsamında düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada; OSB lerin onaylı sınırları içerisinde tükettikleri enerji kadar sanayiciler adına, yenilenebilir enerji kaynaklarından olmak kaydıyla, OSB lere lisanssız üretim izni verilmesini talep etmiştir. Bu konuda yapılacak düzenlemeyle sanayicinin en büyük girdi maliyetlerinden biri olan elektrik enerjisinin yatırımcılar adına OSB ler tarafından üretilebileceğini ve böylece bölge sanayicisinin tamamının ucuz enerjiye sahip olabileceğini belirtti.

 

1000 sanayiciyi aşan şehirlerde “Sanayi Odaları” imza toplanmaksızın kurulabilmeli

İkinci konu olarak Sanayi Odası konusuna değinen Tahsin KABAALİ, tüm sanayi şehirlerinde Sanayi Odası kurularak sanayicilerin önünün açılmasını istediklerini belirtti. Bir şehirde Sanayi Odası kurulması için en az 1.000 sanayicinin imza toplaması yerine, 1000 sanayiciye ulaşan şehirlerde Sanayi Odaları nın direkt kurulabilmesi gerektiğini ifade etmiştir. Nasıl ki nüfusu 750.000 i aşan şehirler direkt olarak “Büyükşehir“ statüsüne alınıyorsa, 1.000 sanayiciyi aşan şehirlerde de “Sanayi Odaları” imza toplamaya gerek olmaksızın kurulabilmeleri gerektiği şeklinde açıklamalarda bulundu.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir