Adres

Antakya OSB Müdürlük Çakallı Mahallesi̇ Antakya OSB 10. Cadde No:1 Belen / Hatay

Telefon

(0326) 451 24 44 / 451 22 44

AOSB SABİT HAT DÂHİLİ REHBER
1. Çevre birimi: 103
2. İmar birimi: 105
3. Elektrik birimi: 106
4. Muhasebe birimi: 108
5. Sekreterlik: 100

E-Posta

bilgi@antakyaosb.org.tr

ANTAKYA OSB EVSEL VE ENDÜSTRİYEL ATIKSU ARITMA TESİSİ AÇILDI

Antakya Organize Sanayi Bölgesi Atık Su Arıtma Tesisi açılışı 9 Haziran 2015 Salı günü Hatay Vali Yrd. Volkan KÖKSAL, çevre ve Şehircilik İl Müdürü Halit ERGİN, çevre ve Şehircilik İl Müdür Yrd. Kadir ÖZCAN, Hatay İli İŞ-KUR Şube Müdürü Ahmet BULANIK, KOSGEB Hatay Hizmet Merkezi Müdürü Seraceddin ÖZCAN, Hatay İli Sanayi Müdürü Sunday BALIKOĞLU, Hatay SGK İl Müdürü Hamit BAL, Belen Kaymakamı Abdülaziz YAZAR, Antakya Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Tahsin KABAALİ,  Antakya Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu üyeleri ile çok sayıda yatırımcı, bürokrat ve mühendisin katılımıyla gerçekleşti.

Faaliyete giren Antakya OSB Arıtma Tesisi, Antakya OSB de bulunan tüm işletmelerinin atık sularını arıtmayı hedeflediği, kapasitesinin günlük 800 metreküp olduğu, Evsel (biyolojik) sularının yanı sıra endüstriyel suları da arıtabilecek teknik donanımlara sahip olduğu belirtildi.

Konuşmasında tesisle ilgili bilgi veren Hatay Vali Yrd. Volkan KÖKSAL, tesisin açılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirip, işletme sırasında da aynı hassasiyetinin gösterilmesinin önemini vurguladı.

Tesisi gezen Hatay Vali Yrd. Volkan KÖKSAL, Antakya OSB Arıtma Tesisi İşletme Personelinden bilgi aldı.

Antakya Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Tahsin KABAALİ, konuşmasında çevreye duyarlı örnek OSB olma yolunda hızla ilerlediklerini, tamamı OSB kaynaklarından karşılanan bir projeyi daha bitirmenin mutluluğunu taşıdıklarını, işletme anında da aynı hassasiyeti göstereceklerini belirtti.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir