Adres

Antakya OSB Müdürlük Çakallı Mahallesi̇ Antakya OSB 10. Cadde No:1 Belen / Hatay

Telefon

(0326) 451 24 44 / 451 22 44

AOSB SABİT HAT DÂHİLİ REHBER
1. Çevre birimi: 103
2. İmar birimi: 105
3. Elektrik birimi: 106
4. Muhasebe birimi: 108
5. Sekreterlik: 100

E-Posta

bilgi@antakyaosb.org.tr

ANTAKYA OSB 6. OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI YAPILDI

Antakya Organize Sanayi Bölgesi’nin 6. Olağan Genel Kurul Toplantısı 30 Mart 2016 çarşamba günü Antakya Anemon Otel de yapıldı.

Toplantıya Belen Kaymakamı Abdulaziz AYDIN, Antakya Belediye Başkanı İsmail KİMYECİ, Belen Belediye Başkanı Adnan VURUCU, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Hikmet ÇİNÇİN, Hatay Genç İş Adamları Derneği (HAGİAD) Başkanı Zekiye ÇANKAYA FAKIOĞLU, MHP Antakya İlçe Başkanı Adnan AKDAŞ, yatırımcılar ve misafirler katıldı.

Genel Kurul Divan Başkanlığını Volkan EKMEKÇİ, Divan üyeliklerini Mehmet KAHRAMAN ve Bahri YEŞİLDAĞ yaptı.

Genel Kurul açılış konuşmasını yapan Antakya Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Tahsin KABAALİ, Antakya OSB de doğalgazın 10 Nisan da yatırımcılar tarafından kullanılmaya başlanacağını, yapımı tamamlanan “Biyolojik ve Kimyasal Atıksu Arıtma Tesisi”nin çevre ve Şehircilik Bakanlığından deşarj izninin alındığını ve genişleme alanında bulunan hazineye ait mülkiyetlerin bir kısmının tapusunun alındığını, kalan kısmında bir ay içerisinde OSB ye devrinin beklendiğini ifade etti. Bu yıl için gündemlerinde Antakya OSB ye “Mesleki Eğitim Kompleksi” ve idari bina kazandırma çalışmaları olduğunu belirtti.

Genel Kurul da Antakya Belediye Başkanı İsmail KİMYECİ de bir konuşma yaparak Antakya OSB’nin sağladığı istihdamlarla Hatay ekonomisine katkıda bulunduğunu ve Antakya Belediyesi olarak her zaman Antakya OSB’nin yanında olduklarını belirtti. İsmail KİMYECİ konuşmasında Antakya Belediyesi’nin yaptığı çalışmalar hakkında konuklara bilgi verdi.

Genel Kurul un tamamlanmasının ardından Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) yetkilileri tarafından yatırımcılara 2016 yılında sağlanacak olan hibe ve desteklerle ilgili bir sunum yapıldı.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir