Adres

Antakya OSB Müdürlük Çakallı Mahallesi̇ Antakya OSB 10. Cadde No:1 Belen / Hatay

Telefon

(0326) 451 24 44 / 451 22 44

AOSB SABİT HAT DÂHİLİ REHBER
1. Çevre birimi: 103
2. İmar birimi: 105
3. Elektrik birimi: 106
4. Muhasebe birimi: 108
5. Sekreterlik: 100

E-Posta

bilgi@antakyaosb.org.tr

ANTAKYA OSB 5. OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI YAPILDI

Antakya Organize Sanayi Bölgesi 5. Olağan Genel Kurul toplantısı 2 Mayıs 2015 Cumartesi günü Antakya Ottoman Palace Otel de gerçekleştirildi. Genel Kurul a, Hatay Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Sunday Balıkoğlu, Cumhuriyet Halk Partisi Hatay Milletvekili adayı Hilmi Yarayıcı, STK temsilcileri ve yatırımcılar katıldı.

Genel Kurul da Divan Başkanlığına Volkan Ekmekçi, Divan Başkan Vekilliği ne Rasim Doğru, Divan Başkanlığı üyeliği ne Sabahattin Yılmaz seçildi.

Genel Kurul açılış konuşmasını yapan Antakya Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Tahsin Kabaali, Bakanlığa olan kredi borçlarının tamamının ödendiğini belirterek: “Antakya Organize Sanayi Bölgesi’nin yıllardan beri süre gelen borçlu yapısının tamamen bitirilmiş olması ile birlikte Antakya OSB Türkiye de sorunsuz ender Organize Sanayi Bölgelerinden bir tanesine dönüşmüştür” dedi. Antakya OSB yi en kısa sürede doğalgaz ile buluşturup temiz ve çevreci bir enerji kullanımını sağlayacaklarını belirten Kabaali, bu konudaki bürokratik işlemlerin en kısa sürede tamamlanacağını belirtti.

Kimyasal Arıtma Tesisi’nin bu ay içerisinde hizmete gireceğini belirten Antakya OSB Yönetim Kurulu Başkanı Tahsin Kabaali konuşmasının sonunda 2001 yılında kurulan Antakya Organize Sanayi Bölgesinin kurulduğu tarihten bu yana ilk kez 2014 yılında bir denetime tabi tutulduğunu ve söz konusu denetimden yüzlerinin akıyla çıktıklarını söyledi. Kabaali, bundan sonra da şeffaf ve hesap verilebilir şekilde yönetme anlayışlarını sürdüreceklerini belirti.

Genel Kurul da Hatay Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Sunday Balıkoğlu ve Cumhuriyet Halk Partisi Hatay Milletvekili adayı Hilmi Yarayıcı ise yaptıkları konuşmalarda yatırımcıların sorunlarından bahsetti.

 

KABAALİ GÜVEN TAZELEDİ.

Gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından tek liste ile gidilen seçimde Yönetim Kurulu  üyeliklerine Tahsin KABAALİ, Mehmet KILIÇLAR, Ahmet TANER, Nail GÜVEN ve Şafak Murat SÖZER, Denetim Kurulu üyeliklerine ise Necmettin KARAOĞLAN ve Yusuf AKEMOĞLU seçildi. Yapılacak olan ilk Yönetim Kurulu toplantısında görev dağılımları yapılacaktır….

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir