Adres

Antakya OSB Müdürlük Çakallı Mahallesi̇ Antakya OSB 10. Cadde No:1 Belen / Hatay

Telefon

(0326) 451 24 44 / 451 22 44

AOSB SABİT HAT DÂHİLİ REHBER
1. Çevre birimi: 103
2. İmar birimi: 105
3. Elektrik birimi: 106
4. Muhasebe birimi: 108
5. Sekreterlik: 100

E-Posta

bilgi@antakyaosb.org.tr

4. SANAYİCİLER GELECEĞE NASIL HAZIRLANIYOR?

Antakya Organize Sanayi Bölgesi tarafından düzenlenen “4. Sanayiciler Geleceğe Nasıl Hazırlanıyor?” konulu toplantı 25 Aralık 2014 tarihinde Antakya Anemon Otel de gerçekleşti.

Toplantıda sanayi ve üretime dayalı iş kollarındaki sorunlar ve çözüm önerileri konuşuldu. Hatay Valisi Ercan Topaca, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Hikmet ÇİNÇİN, Antakya Ticaret Borsası (ATB) Başkanı Mehmet Ali KUSEYRİ ve çok sayıda işadamı katılım gösterdi.

Antakya OSB Yönetim Kurulu Başkanı Tahsin KABAALİ, son 3.5 yılda kullanılan kredi borcunun tamamının ödendiğini, çok sayıda problem yanı sıra borçsuz ve sorunsuz bir OSB meydana geldiğini söylediği konuşmasında Ayrıca; OSB’nin yaklaşık olarak 4 milyon liralık yatırım ile doğalgaz kurma çalışması yaptığını yanı sıra 1 milyon liralık yatırım ile kimyasal ve biyolojik atık su arıtma tesisi kurma çalışmalarında bulunduğunu belirten Antakya OSB Yönetim Kurulu Başkanı Tahsin KABAALİ, iş güvenliği konusunda da Antakya OSB Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi tarafından azami hassasiyet gösterildiğini ve bu sayede iş kazaları konusunda başarılı olduklarını söyledi.

Konuşmasında sanayici işadamlarının taleplerini de dillendiren Antakya OSB Başkanı Tahsin KABAALİ, kent merkezi giriş bölümlerinin düzenlemesi, ulaşım ile ilgili yaşanan sorunlar, üst geçit, toplu taşıma araçlarının yaygınlaştırılması ve Antakya OSB de itfaiye istasyonunun kurulması, OSB’yi tehdit eden taşkın sularının önlenmesi gibi sorunların çözümlerini istedi.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir