HABERLER

Image
ANTAKYA OSB DOĞALGAZA KAVUŞTU

ANTAKYA OSB DOĞALGAZA KAVUŞTU


Antakya Organize Sanayi Bölgesi doğalgaz altyapı çalışmaları tamamlandı ve Ağustos ayı itibariyle firmalar doğalgaz kullanmaya başladı.

Antakya Organize Sanayi Bölgesi’nin tamamen kendi öz kaynaklarıyla 5 milyon TL maliyetle yapmış olduğu doğalgaz altyapı çalışmaları tamamlanarak Ağustos ayı itibariyle firmalara gaz verilmeye başlandı. İlk etapta 5 firmanın bu hizmetten yararlandığı Antakya OSB’de Ağustos ayı sonuna kadar bu sayı 10 firmaya ulaşacak.

 

Antakya Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Tahsin KABAALİ: ”Bu yatırımla Antakya OSB yatırımcısını daha temiz, daha ucuz enerjiyle buluşturmuş olmanın sevincini yaşıyoruz. Doğalgazın gelmesiyle birlikte Antakya OSB’ye artık daha büyük ölçekli yatırımcılarında yatırım yapmalarını bekliyoruz. Yatırımcılarımız doğalgaz kullanımıyla beraber LNG’ye göre  % 50, elektriğe göre ise % 25 daha düşük enerji maliyetiyle üretim yapacaklarından dolayı piyasada rekabet güçleri de artacaktır. 2017 yılı sonuna kadar Antakya OSB’de doğalgaz kullanmaya başlayan firma sayısının 20’ye ulaşmasını beklemekteyiz.” dedi.